Magellan Vampire Facelift Nedir?

Vampire facelift, son dönemlerin yenilikçi, doğal ve kişinin kendi kanı kullanıldığı için alerji riski olmayabilen, etkili bir anti-aging yöntemidir. Tek seans olarak uygulanabilir. Etkisi uzun sürebilir çünkü cildin mezanşimal tabakadaki kendine ait fibroblastlarını uyarıp, onarabilir, içerdiği yüksek orandaki plateletler ve büyüme faktörleri ile kasları ve kemikleri de yenileyebilir. Vampire Facelift, kişinin kendi kanının kullanılmasıyla yapılan bir uygulamadır. Trombositler ve büyüme faktörleri kapalı sistem sensörlü özel bir santrifüj ile ayrılır. PRP de cc’de ortalama 600-900 bin platelet elde edilirken Vampire Facelift’de platelet sayısı 6 – 8 milyondur. Bir PRP de en fazla 4-6 kat platelet varken Vampire Facelift’de bu oran ortalama 24 katına çıkabilir. İçerdiği büyüme faktörleri ve sitokinler hesaplandığında tedavi edici ve yenileyici etkisi bir PRP’den güçlü olabilmektedir. Vampire Facelift, tedavisi yaptıran kişinin kendi kanından elde edilen trombositten (RRP) cildin derin tabakalarına verilir. PRP deki gibi hedef sadece cilt yenileme değildir. Tüm katmanlar hedef alınır: kemik, kas ve deri. PRP derin enjeksiyon şeklinde uygulanır. Mikro iğneleme sonrası PPP cilde yedirilir. Vampire Facelift, kişinin kendi kanı kullanılarak doğal yollarla yapılan bir cilt gençleştirme ve lifting yöntemidir. Cilt dokusunu sıkılaştıran ve gerginleştiren tedavi, aynı zamanda cildi, kasları ve kemikleri de yenileyebilir. Ciltte oluşan yaşlanma belirtilerini azaltabilir. Sarkmaları, hacim kayıplarını, estetik görünümünü kaybeden yüz hatlarını onarmada ve aynı zamanda doğal bir genç görünüm kazandırmada etkili olabilir. Vampire Facelift, gerek duyulduğunda cilt dokusunu sıkılaştıran lifting serumları, ekstraselüler matriks kristal kolajen, leke açıcı serumlar, vitaminler ve özel anti-aging kokteylleri kişiye özel kombine edilerek uygulanır.

Magellan'ın Etkileri Nelerdir?

Yüze sıkı ve kırışıksız görünüm kazandırmada yardımcı olabilir. Cildin kalitesini arttırıp parlatabilir. Lekeleri yumuşatabilir ve rengini açabilir. Cildi toparlayıp gergin görünmesini sağlayabilir. Kişinin kendi kanından elde edilen trombositlerle cildin yenilenme süreci başlatılmış ve cildin ihtiyacı olan yaşlanma karşıtı tüm gereksinimleri cilt altına verilmiş olabilir. Alttan taze cilt dokusunun gelmesi sağlanıp, gençleşme başlayabilir. Tedavi sonucunda hastanın cildindeki hacim kayıpları düzelmiş olabilir. Ciltteki tüm katmanlar değiştirilip yenilenmiş cilt ortaya çıkabilir.

Magellan Vampire Facelift İşlem Süresi ve Etkisi Ne Kadardır?

Vampire facelift uygulamasında kan alımı, cilt temizliği, lokal anestezi, mezoterapi ve dermapen aşamalarının hepsinin toplam işlem süresi yaklaşık 30 dakika sürebilir. Ciltteki yenilenme ve onarım 2 ay süreyle artarak devam edebilir. Etkisi, hastanın cildine yaptığı bakımlara göre değişkenlik gösterebilir. Gözlemlenen etkisi 1-3 yıllar arası olabilir.

Magellan Vampire Facelift Nasıl Uygulanır?

Tedavi kişinin kendinden tedavi için 50-60 cc kan alınması ile başlar. Alınan kan özel santrifüjü MAGELLAN ile santrifüj işlemlerinden geçirilerek tedavi için hazırlanır. MAGELLAN, kandan bu derece büyük bir oranda kapalı sistem ve sensörlü dünyadaki üç santrifüjden biridir; diğerlerinden (Angel, Harvest) daha yaygındır, manuel değil otomatik olması hız ve kaliteli materyal anlamında yüksek seviye ve konfor sağlar. Tedavinin yapılacağı bölge temizlenir ve steril edilerek tedavi alanı hazırlanır. Tedavi sırasında acı hissedilmemesi için lokal anestezi kremler yeterlidir. Kişinin kendi kanından elde edilen yoğun trombosit büyüme faktörlerinin öncesinde dermapen yapılarak ya da enjeksiyon mikro iğneler ile tüm cilt dokusuna yayılması sağlanır. Beraberinde multi vitaminler, anti-aging kokteyller de uygulanabilir. Uygulanan cilt dokusunun tüm katmanlarında cilt yenilenme süreci başlayabilir.

YUKARI